fbpx

www.f-one.sk

Finančná sloboda
4 kroky, ako si vďaka nej vytvoriť vlastný svet plný radosti a pohody!

Rôznorodosť. Presne tá nás v živote odlišuje. Každý z nás má iný životný štýl, hodnoty, priority, ale aj výdavky. Na čom sa však, predsa len zhodujeme je, že túžime byť finančne slobodní. Ako sa na cestu k nej vydať a nastaviť si jasné ciele?

Na ceste k úspechu

Peniaze sú dôležité. Tie, ktoré zarobíme, minieme, investujeme, ale aj odložíme. Pretože finančná gramotnosť ide ruka v ruke so slobodou. Tou finančnou nevynímajúc. Nech si už pod týmto pojmom predstavíte v prvom kroku čokoľvek, dobrou správou je, že sa k nej vieme dostať všetci. Správnymi rozhodnutiami v týchto štyroch krokoch.

Budujte si istoty

Základom každého budovania je vytvorenie si istoty. Život prináša rôzne situácie. Mení a vyvíja sa takpovediac denno denne. Tak prečo sa nepripraviť na to, na čo sa pripraviť dá? „Ak neviete, z ktorého konca začať, na úvod sa zabezpečte pred nepredvídateľnými udalosťami. Pomôžu vám vytvoriť pocit istoty, vďaka ktorému budete môcť vo väčšej pohode budovať svoju kariéru, založiť si rodinu aj plniť si sny, vysvetľuje finančný poradca Tomáš Kvasnica. Pocit istoty či ochrany nadobudnete aj vďaka správne nastavenému poisteniu. Chrániť tak môžete svoj majetok, príjem, vlastné zdravie aj zdravie svojich blízkych.

Zabezpečte si domov

Ďalším dôležitým pilierom k slobodnému životu je celkom iste domov.  Miesto, z ktorého si budujete svoju budúcnosť. Budúcnosť vás a vašich detí. Ak ste si zvykli na servis „mama hotelu“ alebo je pre vás cestou sťahovanie z podnájmu do podnájmu, je čas na zmenu. „Ceny nehnuteľností stúpajú raketovým tempom a hoci si je na trhu z čoho vyberať, ak nemáte svoje financie pod kontrolou, len s ťažkosťami sa odhodláte zainvestovať,“ hovorí finančný poradca F-one a dodáva, že správnym a predovšetkým včasným nastavením finančnej situácie môžete svoj domov získať už v dohľadnej dobe. A ak sa vám to podarilo, podnecujte k takémuto kroku aj svoje deti.

Nebojte sa investovať

Ak by ste mali neobmedzenú čiastku financií, do čoho by ste sa rozhodli investovať? Snívať je síce dovolené, vráťte sa však do reality a reálne zhodnoťte svoje možnosti. Stúpajúci trend v oblasti investovania nie je žiadnou novinkou. Že ste ho nezachytili alebo len premyslene prehliadali? Je najvyšší čas dopriať mu plnú vážnosť! Pretože investovanie či už do zlata, cenných papierov, kryptomeny, či zaujímavých projektov je  jednou z ciest za skutočnou finančnou slobodou.

Myslite na dôchodok

Máte stále pocit, že vzhľadom na váš vek sa vás táto téma netýka? Ste na omyle! Mnohí mladí ľudia nechcú o dôchodku nič počuť. Vidina jesene života je pre nich ešte príliš ďaleko a na zabezpečenie si pekného a bezstarostného dôchodku majú čas. „Pravdou však je, že čím skôr budete na toto obdobie myslieť, tým slobodnejšie sa v neskoršej fáze života budete cítiť. A nielen to. S určitosťou vás nezastihne nepripravených! Pár desiatok eur mesačne dnes, môže o desiatky rokov vyzerať celkom inak,“ dodáva Tomáš Kvasnica. Tak prečo sa bez väčšej námahy a odriekania vystaviť stresujúcemu  dôchodku, po ktorom nikto netúži? Investícia do seba je vždy investíciou najlepšou.

Pýtajte sa, vzdelávajte sa

Ešte stále hľadáte v sebe odpovede, čo pre vás predstavuje finančná sloboda a, ako sa k nej prepracovať? Ide o stav mysle. Musíte totiž chcieť. Byť finančne slobodný, rozumieť peniazom a mať ich pod kontrolou. Klaďte si otázky, vzdelávajte sa,  hľadajte odpovede a správny smer. A ak si neviete rady, nehanbite sa požiadať o radu a učte sa od úspešných. Pretože cieľ bez plánu je iba želanie!

Pomôžeme vám na ceste za finančnou slobodou

Radi vám pomôžeme s realizáciou všetkých 4 krokov na ceste k finančnej slobode. Neváhajte sa poradiť s odborníkmi na financie. Vyplňte nezáväzný formulár a my sa vám za krátky čas ozveme.