fbpx

F-One – Financie na jednotku

Aj keď majú Slováci stále mnoho predsudkov voči finančným sprostredkovateľom, je o ich služby čoraz väčší záujem. Uvedomujeme si, že starať sa o všetky finančné zmluvy je náročné, a to nie len časovo, ale aj finančne. Mnohokrát totiž podliehame nesprávnym rozhodnutiam, čo nás z dlhodobého hľadiska stojí nemalé peniaze. 

Tak, ako keď sa nám pokazí auto, automechanik nám ho opraví, alebo keď sme chorí zamierime k lekárovi, tak aj finančný sprostredkovateľ sa nám stará o financie. Sleduje aktuálne dianie na trhu, má prehľad o novinkách a trendoch, aj o zmenách v poplatkoch či v podmienkach jednotlivých produktov.

Je veľmi dôležité vybrať si solídneho človeka a odborníka na financie, na ktorého sa môžete spoľahnúť a dôverovať mu. Niekto si možno myslí, že maklér robí svoju prácu len kvôli provízii, no nie je to tak. Jeho cieľom je v prvom rade spokojnosť klienta a pozitívne hodnotenie, ktoré mu môže priniesť nových klientov z okruhu jeho známych.

Prečítajte si päť praktických dôvodov, pri ktorých si možno aj vy uvedomíte, že finančný sprostredkovateľ nie je len na parádu. Jeho práca pokračuje aj po podpise zmluvy k vašej hypotéke alebo poistke nehnuteľnosti…

Stráži dôležité termíny a výročia

Práca makléra nespočíva len v hľadaní najvýhodnejšieho produktu šitého klientovi na mieru a nekončí sa podpisom zmluvy. On je tou osobou, ktorá sleduje dôležité dátumy ako je napríklad výročie fixácie na úvere na bývanie, alebo výročie PZP.

Sprostredkovateľ poradí aj to, či sa vám na hypotéke oplatia mimoriadne splátky. Ak máte na úvere extra nízky úrok, sú to najlacnejšie požičané peniaze, a tak sa na mimoriadne vklady oplatí počkať na obdobie, keď budú úroky rásť.

Kontroluje výhodnosť starších zmlúv

Vaša životná situácia sa počas rokov neustále mení. Mení sa príjem, zamestnanie, priority, či rodinný stav. Preto ak ste napríklad pred piatimi rokmi uzavreli nejakú zmluvu, je pravdepodobné, že dnes už pre vás nie je výhodná. 

Ak máte napríklad staršiu životnú poistku spred niekoľkých rokov, môže sa pokojne stať, že vám v prípade vážnej choroby alebo úrazu v súčasnosti vôbec nepomôže, alebo vám poisťovňa vyplatí menej peňazí ako reálne potrebujete. Ani stavebné sporenie už nie je také výhodné ako bývalo a možno zbytočne strácate peniaze aj v dôchodkovom II. pilieri.

Finančný sprostredkovateľ je s vami v neustálom kontakte, vie o vašich životných zmenách a preto vám vie odporučiť prípadnú zmenu, aby pre vás zmluva bola stále výhodná.

Pomôže pri poistných udalostiach

Predstavte si, že prídete po víkende domov a zistíte, že vás sused vytopil. Alebo idete v pondelok ráno do práce a v aute zistíte, že vám ukradli notebook. V takýchto situáciách sa môžete hneď obrátiť aj na svojho finančného sprostredkovateľa.

Po prvé, vďaka nemu hneď zistíte, či vaša poistka vôbec kryje situáciu, ktorá sa vám stala. Ale čo je ešte dôležitejšie, ešte predtým ako začnete poistnú udalosť riešiť s poisťovňou, maklér vám poradí, ako s poisťovňou komunikovať a akým chybám sa vyhnúť pri žiadosti o poistné plnenie.

Stará sa o vašu budúcnosť a plánuje vopred

Máte už svoj plán, ako by ste chceli žiť o 15, či 30 rokov? Koľko peňazí by ste chceli nasporiť vašim deťom a aký dôchodok by ste prijali, aby ste aj v tejto fáze života žili spokojne a nezávisle?

Sprostredkovateľ rieši vaše finančné potreby komplexne. Dôkladne zanalyzuje váš rodinný rozpočet, pýta sa na vaše plány, a tomu prispôsobuje aj výber a štruktúru vašich finančných produktov. Aj z praktického hľadiska je výhodné, ak vám rodinné financie spravuje jeden človek. Môžete mať viac produktov v rôznych inštitúciách, ale spravované budú na jednom mieste, jedným človekom, ktorý ich bude mať „pod palcom“.

Myslí na váš lepší dôchodok

Každý z nás sa určite chce mať na dôchodku dobre. Vzhľadom na to, ako je aktuálne nastavený sociálny systém, by sme sa na štátny dôchodok moc spoliehať nemali. 

Znie to neuveriteľne, ale správne zvolený fond v dôchodkovom pilieri môže váš dôchodok nielen zdvojnásobiť, ale rozdiel vo finále môže byť pokojne dokonca aj päťnásobne vyšší.

S nastavením vám samozrejme opäť najlepšie poradí finančný sprostredkovateľ. 

Hľadáme pre vás ideálne riešenie

Netrápte sa pátraním po navhýhodnejšom produkte z desiatok ponúk. Porovnáme ponuky z celého finančnoho trhu a nájdeme ten najvýhodnejší. Navyše, za naše služby neplatíte.

Chcete pomôcť pri výbere produktu?

Spolupracujeme
s celým finančným trhom

Zistite bližšie, ako fungujeme vďaka bezplatnej telefonickej konzultácii

Vyplňte jednoduchý formulár, naši finanční experti Vás budú v krátkom čase kontaktovať a radi zodpovedia na Vaše otázky.

Podobné články