fbpx

F-One – Financie na jednotku

Leto je definitívne preč, no sezóna dovoleniek rozhodne nekončí. V zime mnohí ľudia siahajú po oddychu v tropických destináciách. Exotické krajiny sú prirodzeným lákadlom cestovateľov. Nie sú totiž len o slnku, mori a piesku, ale aj nových dobrodružstvách, kultúra, úplne inom svete. No ten má aj svoje nepredvídateľné nástrahy a riziká, na ktoré je potrebné sa pripraviť.

Overte si, čo vás čaká

Dnes nie je žiadny problém vyraziť na druhý koniec planéty, no treba počítať s tým, že tam bude iné podnebie, prostredie aj iná strava, skrátka všetko. Preto je nutná pred cestou sa najprv pripraviť sa to, čo vás čaká. Overte si, či vás napríklad nečaká obdobie dažďov, monzúny, kedy sa zvyšuje aj riziko rôznych infekcií. Tak isto je potrebné vedieť, či sa do krajiny nevyžaduje alebo neodporúča očkovanie. A potom je vhodné ho absolvovať v dostatočnom časovom predstihu.

Hygiena a kvalita potravín je na prvom mieste

V krajinách Európskej únie nám zvyčajne nehrozia žiadne „špeciálne“ ochorenia, ktoré by sme nepoznali aj na Slovensku, ale v každom prípade by sme mali dbať o hygienu a bezpečnosť, keď sa chystáme niečo zjesť.

Potraviny pripravované priamo na trhoch alebo surové domáce špeciality sú síce lákavé, ale pre telo znamenajú hrozbu. Nikdy neviete, čo v skutočnosti obsahujú, preto radšej uprednostnite o čosi drahšie ale overené reštaurácie.

Základné pravidlo stravovania v cudzine: Vždy radšej varené ako surové jedlo.

Typické exotické ochorenia

Pri návštevách mnohých krajín lekári odporúčajú očkovanie. Základom je vakcína proti žltačke typu A a B. Avšak ani po zaočkovaní zbytočne neriskujte. Žltačka typu B sa môže preniesť aj pri tetovaní alebo piercingu. Nechcite takýto talizman z dovolenky.

V Slovákmi najnavštevovanom dovolenkovom regióne – v Stredomorí (Egypt, Turecko, Tunisko, Grécko, Kréta, Malta, Cyprus a pod.), sú frekventované meningokokové a pneumokokové infekcie. Aj proti týmto infekciám však existuje očkovanie.

V posledných rokoch vzrástol počet ochorení, prenášaných hmyzom. Sú to rôzne typy horúčkových chorôb – stredomorská horúčka, západonílska horúčka, krymsko-konžská horúčka a ďalšie. Bez repelentu sa na dovolenku nevyberajte, pretože očkovanie proti týmto ochoreniam neexistuje.

V menej rozvinutých krajinách hrozí brušný týfus. Pri cestovaní do Ázie zvážte očkovanie proti japonskej encefalitíde. Chráňte sa repelentom, aj tu „domáci“ hmyz prenáša rôzne ochorenia.

Bez cestovného poistenia nechoďte nikam

Ak si chcete užiť pohodovú dovolenku, bez stresu a čiernych myšlienok na to najhoršie, vyberte si pre seba a svoju rodinu ideálne cestovné poistenie. Odchádzať z dovolenky predčasne, okradnutí, zranení, nešťastní, to naozaj nestojí za šetrenie.

Existujú rôzne formy cestovného poistenia, s ich výberom vám radi pomôžeme.

Pomôžeme vám s výberom cestovného poistenia aj online

Radi vám pomôžeme s výberom produktu, alebo zodpovedáme na otázky ohľadom financií. Zadajte Vaše meno, email a telefónne číslo, na ktoré vás môžeme kontaktovať. Naši finanční experti vám budú volať v krátkom čase (spravidla do 2 pracovných dní). Pripomíname, že za naše služby neplatíte a vyplnením formulára sa k ničomu nezaväzujete

Podobné články