fbpx

www.f-one.sk

Ešte stále pochybujete? 3 dôvody, prečo sa oplatí mať finančného poradcu

Nesnažte sa byť za každých okolností odborníkom na všetko. Nie je totiž žiadnou hanbou, ak si nielen pri dôležitých životných rozhodnutiach, necháte poradiť od tých najpovolanejších. V prípade financií platí toto pravidlo azda dvojnásobne.

Život prináša nielen rôzne situácie, ale aj ich riešenia. Aj vy ste si pred pár rokmi zobrali v banke hypotekárny úver na kúpu nehnuteľnosti? Poistili ste si bývanie, uzatvorili životné poistenie nielen sebe, ale aj ostatným členom rodiny? A venujte týmto finančným produktom dostatočnú pozornosť aj v priebehu rokov? Ak nie, je najvyšší čas prezrieť uzavreté zmluvy a zhodnotiť ich aktuálnosť. Nemusíte byť odborníkom na všetko. Pomôže vám kvalifikovaný finančný špecialista. Kde začať?

Postará sa o finančné pohodlie

Riešite vlastné bývanie a vybavujete si hypotéku? Možno ste práve v tomto momente trpko oľutovali, že ste sa nezverili  do rúk finančného poradcu. Zorientovať sa v širokej ponuke produktov chce nielen čas, ale aj  poriadnu dávku trpezlivosti. Mnohokrát totiž podliehame nesprávnym rozhodnutiam, čo nás z dlhodobého hľadiska môže stáť aj nemalé peniaze. Práca finančného sprostredkovateľa pritom nespočíva len v hľadaní najvýhodnejšieho produktu šitého klientovi na mieru a nekončí sa podpisom zmluvy. Sleduje dôležité dátumy, akým je výročie fixácie na úvere či výročie PZP. Pomôže vám vyhodnotiť, kedy a či sú pre vás výhodné mimoriadne vklady, kontroluje staršie zmluvy a neustále hľadá riešenia. Riešenia, ktoré prinášajú istotu aj finančné pohodlie. A tu jeho práca ani zďaleka nekončí.

Pomôže v poistných udalostiach

Koľkokrát ste sa dostali do situácie, ktorá sa vám v tom momente zdala neriešiteľná a nevedeli ste, z ktorého konca ju uchopiť? Cestujete a potrebujete výhodné cestovné poistenie, vytopili ste suseda alebo ste spôsobili nehodu na kolobežke? Nielen pri týchto, pre niekoho triviálnych problémoch sa môžete na finančného sprostredkovateľa obrátiť. Je s vami v neustálom kontakte, vie o vašich životných zmenách, a preto vie odporučiť prípadnú zmenu, aby pre vás bola každá zmluva stále výhodná. „Ak máte napríklad staršiu životnú poistku spred niekoľkých rokov, môže sa pokojne stať, že vám v prípade vážnej choroby alebo úrazu v súčasnosti vôbec nepomôže, alebo vám poisťovňa vyplatí menej peňazí, ako reálne potrebujete,“ hovorí Juliana a Veselá a tiež dodáva, že ani stavebné sporenie už nie je také výhodné, ako bývalo a možno zbytočne strácate peniaze aj v dôchodkovom II. pilieri.

Myslí na vašu budúcnosť a plánuje vopred

Otázky na telo si doma sami nepoložíte. A ak hej, možno zostanete len pri predstavách, bez konkrétnych riešení a krokov, ktoré musíte urobiť.  Alebo viete, kde by ste chceli, nielen finančne byť o 15 či 20 rokov? Máte prehľad vo svojich príjmoch a výdajoch? Uvedomujete si, kde sa dá šetriť alebo výhodne investovať? Sprostredkovateľ rieši vaše finančné potreby komplexne.Dôkladne zanalyzuje váš rodinný rozpočet, pýta sa na vaše plány. Tomu prispôsobuje výber a štruktúru finančných produktov. „Aj z praktického hľadiska je výhodné, ak rodinné financie spravuje jeden človek. Môžete mať viac produktov v rôznych inštitúciách, ale spravované budú na jednom mieste, jedným človekom, ktorý ich bude mať „pod palcom,“ hovorí Juliana Veselá, ktorá na záver vysvetľuje, že aj na dôchodok treba myslieť v dostatočnom predstihu. Znie to neuveriteľne, ale správne zvolený fond v dôchodkovom pilieri môže váš dôchodok nielen zdvojnásobiť. Rozdiel vo finále môže byť pokojne aj päťnásobne vyšší. Ešte stále si myslíte, že je dôchodok príliš ďaleko na to, aby ste mu v aktuálnom čase venovali pozornosť?